תרומה כספית לעמותה קרן קרויצפלד-יעקב ישראל

Hearts

נודה לכם על כל תרומה שתרימו למטרה חשובה זו לפריצת דרך ומתן תקווה למשפחות רבות. תוכלו גם לרתום את משפחותיכם לתרומה משותפת ולתרום להנצחת קרוב המשפחה שחלה במחלה. כל תרומה חשובה מאוד ותקודם בברכה. 

לעמותה "קרן קרויצפלד-יעקב ישראל" ע"ר (עמותה רשומה) מס' 580489961:

אישור ניהול תקין 2021 (לקישור לאישור) 

אישור הכרה כמוסד ציבורי לעניין תרומות (סעיף 46) לשנת 2021 תרומה זו תקנה לתורם הטבה של זיכוי ממס, לתורם פרטי בגובה 35% החזר מס החל מ-190 ש"ח ומעלה, לחברות בגובה מס החברות (לקישור לאישור).

ניתן לתרום במס' דרכים: 

1. העברה בנקאית: מזרחי 20, סניף פ"ח 473, ח-ן 433128 (לקישור לאישור)

2. אתר Jgive עמותה לריכוז תרומות. 

 3. באפליקציית bit. נא ודאו שמספר הטלפון נכון: 054-2666992

 

 

מטרות העמותה רבות וחשובות!

העמותה המורכבת מבני משפחות החולים פועלת בהתנדבות מלאה יותר מעשור. חלק מפעילותינו מפורט בלשונית פעילות העמותה ואנו מבקשים את תרומתכם לאפשר המשך פעילות ענפה יותר ותמיכה במטרות החשובות שלנו בדרך לקידום מציאת טיפול ומניעה.

בסדר העדיפויות:

1. אנו עובדים עם צוות חוקרים בכירים והיועץ הבכיר של העמותה פרופ' אהוד גזית, לגיבוש ופיתוח של כיוונים החשובים עבורינו באופן ממוקד יותר. באמצעות ריכוז משאבים כספיים יהיה ניתן לעודד מחקרים בכיוונים נוספים הדורשים תקצוב מתאים. נכון להיום, כ-10,000 דולר לכל מחקר פיילוט מעניין עבורינו. לאחר שמקימים את הבסיס הראשוני בתקציב זה, ומתקבלים ממצאים ראשונים ניתן לגשת למענקי מחקר עולמיים עם סיכויי קבלה גבוהים הרבה יותר, וכבר עשינו זאת גם בעבר וקידמנו כך מחקרים.

פרוייקטים שאנו מעוניינים לקדם ויכולים לספר עליהם לדוגמה:

 

- מחקר לבדיקת חומרים שונים שגילה פרופ' אהוד גזית, מופקד הקתדרה לביוטכנולוגיה של מחלות נוירודגנרטיביות באוניברסיטת תל אביב ועומד בראש מכון בלבטניק לפיתוח תרופות למחלות נדירות, לבדיקה במכון ICM לחקר המוח בפריז, מכון המתמחה בחקר מחלות מוח ניווניות ובינהן מחלת קרויצפלד-יעקב. 

 

- מחקר MRI מהרמה המתקדמת ביותר כיום (המחקר הקודם בתל השומר נערך לפני כ-10 שנים עם מכשור אחר) על חולים גנטיים ובני משפחות על מנת לאתר סמנים מוקדמים למחלה והבנה טובה יותר של התהליך. איתור בשלב מוקדם יכול גם לשפר את סיכויי ההתערבות לטיפול מוקדם. זהו שיתוף פעולה שאנו מקדמים בראשותו של פרופ' דוד טנה, יו"ר איגוד הנוירולוגים בארץ ובשיתוף פרופ' יניב אסף חוקר בכיר במחלקה לנוירוביולוגיה בפקולטה למדעי החיים של אוניברסיטת תל אביב.

- יצירת מאגר מידע ותשתית דיגיטלית של כל החולים בארץ דרך קופות החולים להצלבת מידע והיסטוריה רפואית שיכולה להאיר על רקע וגורמים להתפרצות המחלה. כבר יצרנו קשר עם קופות החולים ונדרש תקציב מחקר לצורך ביצוע הפרוייקט.

- מחקר של מיקרוביום (אוכלוסיית החיידקים) בגוף האדם. כיום ידוע שמשפיעה על מערכת העצבים, מערכת החיסון, מערכת העיכול ומערכות נוספות. הרחבה בכתבה על מחקר זה במחלת ניוון מוח אחרת ALS.

- ועוד מחקרים נוספים ומעניינים, שאנו מעוניינים לקדם ובאמצעות תקציבים נוכל להריץ התחלה שלהם לפחות.

2. בטווח הארוך, אנו מעוניינים להקים את מאגר הדגימות שיהיה בחסות העמותה וישרת מחקרים עבור המחלה הגנטית (ובעקיפין גם את הספוראדית) המועטים מאוד כיום בעולם. הקמת מאגר זה מוערך בכ-5 מיליון ש"ח להיקף של 1000 דגימות ל-5 שנים. 

יש לא מעט מחקרים שממתינים לתקצוב ומאגרי דגימות (בנפרד וביחד), ואנו זקוקים לשיתוף הפעולה שלכם, גם בתמיכה כספית! 

BIT.png