IMG_0394.JPG

מייסדת ויו"ר העמותה - אליס ענן

בכנס באדינבורו עם נציגי עמותות בעולם.jpg

PRION 2016 בכנס CJDISA עם נציגי עמותות

עמותת קרן קרויצפלד-יעקב ישראל

קצת עלינו ומסר מאיתנו

שמי אליס ענן ואני בת לחולה שנפטר ממחלת קרויצפלד-יעקב. הקמתי את העמותה ב-2008 לאור ההבנה כי קיים חסך עצום של פעילות למען הטיפול במחלה זו. במסע אישי מאז, הפכה מטרה זו לקידום הטיפול במחלה לשליחות חיי. צברתי ידע רב משיחות רבות עם משפחות חולים ושיחות עם חוקרים, בד בבד עם השתתפות בכנסים על המחלה ולימודי נטורופתיה במשך כ-5 שנים (עם תואר וניסיון קודם בניהול), כל זמני מאז מוקדש בהתנדבות לפעילות מלאה בעמותה. ניתן להרחיב על הסיפור האישי שלי

העמותה, כיום לאחר שינויים, מורכבת מבני משפחות התומכים בקידום הנושא. ואנו פועלים בשילוב עם פעילים מתנדבים נוספים בני משפחות שאף הם חדורי אמונה ושליחות להביא אור למחלה חשוכת מרפא זו. לעמותה יועץ מדעי בכיר שמלווה אותנו בהתנדבות- פרופ' אהוד גזית, מופקד הקתדרה לביוטכנולוגיה של מחלות נוירודגנרטיביות באוניברסיטת תל אביב ועומד בראש מכון בלבטניק לפיתוח תרופות למחלות נדירות. פרופ' גזית הינו חוקר ומדען מוערך בארץ ובעולם שכיהן בעבר כמדען ראשי במשרד המדע ואף זכה בפרסי מחקר למצוינות בתחום המחקר הביו רפואי. אנו מוקירים מאוד את תרומתו לעמותה.

חזון העמותה הינו קידום טיפול למחלת קרויצפלד- יעקב ומניעתה באמצעות יצירת אפשרויות חדשות למחקר וקידום חשיבה אחרת, נוספת על הקיימת היום, על מנת לתת תקווה ובטחון לבני משפחות חולים בעתידם ובעתיד יקיריהם. הגישה שלנו היא פרואקטיבית. כלומר, אנחנו לא מחכים לשינוי, אנחנו מנסים לגרום לשינוי באמצעות יוזמות שונות והגדלת המרחב המחקרי למחלה. אנו נמצאים בקשר מתמשך עם חוקרים רבים בעולם, רותמים חוקרים מתחומים אחרים, מקשרים בינהם לאחרים לייזום ופיתוח של מחקרים בכיונים חדשים וכן מקדמים מיזמים חדשים. אמנם, מחקרים אלו ואחרים הינם ממושכים ודורשים הרבה אורך רוח עד לקבלת תוצאות שיניבו פירות ממשיים עבורינו. עם זאת, אנחנו דבקים בדרך ומאמינים כי הבשורה תגיע!  

בישראל קימת אחת הקהילות הגדולות ביותר בעולם של הצורה הגנטית של מחלה זו בשטח יחסית מצומצם. החיסרון שלנו הוא גם היתרון שלנו! אנחנו יכולים ליצור כאן מרכז משמעותי של מידע חשוב וקריטי לקידום המחקר באופן ייחודי והגדול מסוגו בעולם וכולנו יחד יכולים להירתם ולעשות זאת. המידע שאנו אוספים מכם חשוב מאוד לקידום הבנה טובה יותר לפיתוח מחקרים מבוססים יותר. כך גם מיזם מאגר הדגימות של בני משפחות וחולים הגדול ביותר בעולם שאנו מקדמים בארץ. יש בידינו את היכולת להשפיע ולעשות שינוי אמיתי! הצטרפו אלינו, הירשמו ושתפו! 

בנוסף, חשוב לנו לתת מענה למשפחות לגבי המידע הנדרש ולצמצם במעט את חוסר האונים שכל משפחה חווה בזמן קבלת אבחון המחלה של בן משפחתם. ניסיונכם כמשפחות שעברו זאת חשוב לנו מאוד ונשמח על שיתוף בכל פרט שיכול לסייע גם לאחרים, כמו גם להבין מה נדרש לקדם בכדי להקל ככל שניתן גם בהיבטים נוספים. 

העמותה חברה בארגון הגג העולמי של עמותות בני משפחות חולים CJDISA

(The CJD International Support Alliance). הארגון כולל 14 עמותות ב-13 מדינות ברחבי העולם בניסיון לאחד כוחות למחלה נדירה זו.

העמותה חברה בארגון החוקרים העולמי של המחלה - NeuroPrion. אני כיו"ר העמותה משתתפת ומציגה לעיתים בכנסים של ארגון זה ואחרים, המתקיימים מדי שנה ברחבי העולם. 

יש הרבה מה לעשות! יחד יש תקווה שנוכל לעשות שינוי אמיתי עבור משפחותינו, עבורנו ועבור וילדינו, בואו ניצור עתיד טוב יותר לכולנו. אמן!